O Nás

Matematický portál, který ti vysvětlí matematiku zábavnou formou.

Dr. Matika patří mezi nejmodernější vzdělávací programy na internetu, který vznikl na konci roku 2018. Vyvinuli jsme pro vás více jak 200 odborných videí a desítky matematických programů.

Našim cílem je, vysvětlit matematiku co nejjednodušeji a ukázat, že učení může být zábavné. Naše stránky proto využívají mnoho multimediálních a interaktivních prvků. 

Dr. Michal Mašika (Dr. Matika), zakladatel

Dr. Michal Mašika, zakladatel tohoto matematického portálu, měl již od malička velmi kladný vztah k matematice. Během svých studijních let na gymnáziu pravidelně vyhrával různé matematické olympiády. 

Od roku 2002 do roku 2006 studoval v německém Mnichově národní hospodářství se zaměřením na propojení statistiky a ekonomie.

Od roku 2007 do roku 2012 si dělal na univerzitách v Mnichově (Ludwig-Maximilians-Universität) a v Bostonu (Boston University) doktorát na téma "Ekonomie nových produktů". Během těchto let také vyučoval převážně matematiku, statistiku a mikroekonomii na mnichovské univerzitě.

Po úspěšném dokončení doktorských studií, od roku 2012 do roku 2016, pracoval pro jeden z nejúspěšnějších evropských startupů Zalando v Berlíně. Zde se především podílel na tvorbě různých produktů v oblasti data science. 

Po dvouleté práci jako člen vyššího managementu v německé firmě Atelier Goldner Schnitt se rozhodl postavit na svoje a založil dva vzdělávací weby: Matematický portál Dr. Matika a Tutorland, německou E-learning platformu.

Kombinace různých multimediálních prvků vám pomůže porozumět matematice

Aby pro každého studenta byl přístup k matematice snadnější, kombinujeme inovativní výuková videa s novými učebními programy (interaktivními prvky). Matematika je vysvětlena různými cestami, takže každý má možnost porozumět obsahu a díky tomu se učení stává opravdu hrou.

Animovaná výuková videa a nový způsob řešení úkolů pomáhají studentům lépe pochopit probranou látku, a tak si zlepšit své známky ve škole. Našim záměrem není jen vysvětlit "jak" se co dělá, ale hlavně "proč" to tak je. Současně jsou znalosti o matematice prezentovány didakticky moderním způsobem. Hodnocení našich kurzů najdete zde.

Matematiku se s námi naučí opravdu každý

Matematický obsah je prokazatelně chápán i žáky s poruchami učení, jelikož každý student si nastaví tempo učení sám. Videa umožňují studentům dosáhnout úspěchu v učení navzdory "nulovým znalostem", obvykle za pouhých 10 minut. Díky kombinaci různých multimediálních prvků jsou znalosti zprostředkovávány zábavnou formou.

Posláním Doktora Matiky je zprostředkovávat matematické znalosti tak, aby je každý pochopil.

Prosba k vám

Našim cílem je, aby každý z vás už nikdy neměl problémy s matematikou. Proto je pro nás nesmírně důležitá zpětná vazba. Nerozumíte-li nějakému videu, něco na portálu nefunguje nebo máte problémy při řešení příkladů, napište nám, prosím, na e-mail team.drmatika@gmail.com. Předem děkujeme za váš čas a připomínky. Jsou totiž nesmírně cenné!

 

 

 

 

 

Dr. Michal Mašika foto

© Doktor Matika, 2018